Stypendium m.st. Warszawy
Szanowni Państwo ,
przypominamy, że od 26 czerwca rozpoczyna się nabór wniosków o stypendia edukacyjne m.st. Warszawy:
- stypendium m.st. Warszawy SAPERE AUSO (nabór wniosków od 26 czerwca do 31 sierpnia 2026, operator - Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy)
- dla uczniów i uczennic pobierających w roku szkolnym 2026/2027 naukę w szkołach podstawowych lub ponadpodstawowych dla młodzieży na terenie m.st. Warszawy, za wybitne osiągnięcia w nauce odnotowane w poprzedzającym przyznawanie stypendium roku szkolnym (2025/2026).
W maju 2026 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę zatwierdzającą zmiany w programie stypendialnym SAPERE AUSO. Wśród nich jest rozszerzenie projektu o uczniów i uczennice szkół podstawowych oraz dostosowanie kryteriów do aktualnych przepisów i orzecznictwa. Wyrokiem sądu z projektu musieliśmy wykreślić kryterium uwzględniające aktywność i zaangażowanie społeczne młodzieży, mimo że docenianie takich postaw ma istotne znaczenie dla rozwijania wrażliwości społecznej oraz kształtowania odpowiedzialności wśród uzdolnionych uczniów i uczennic.
- Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II (nabór wniosków od 26 czerwca do 31 lipca 2026, operator - Centrum Myśli Jana Pawła II)
- dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy mimo trudnej sytuacji materialnej, osiągają dobre wyniki w nauce i odnoszą sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w wolontariat.
To comiesięczne wsparcie finansowe oraz udział w autorskim programie rozwoju, organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła II, miejską instytucję kultury.