Udział naszej szkoły w XII ORLEN TERMIKA Turnieju Finałowym
Nasza szkoła na XII Turnieju Finałowym Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”
16 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Turnieju Finałowym Ogólnopolskiego Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbył się w Centralnym Ośrodku Sportu TORWAR w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło reprezentacje szkół z całej Polski, promując edukację szachową, integrację środowisk szkolnych oraz rozwijanie logicznego myślenia i umiejętności strategicznych wśród dzieci.
Naszą szkołę reprezentowali:
Kosma Nowicki – kl. 3a
Teodor Pelc – kl. 3b
Michał Mazurek – kl. 3a
Staś Salomon – kl. 1a
Leonard Palczak – kl. 1a
Franciszek Werner – kl. 2a
Wiktor Werner – kl. 1b
Alicja Murawska – kl. 1a
Wojciech Wiśniewski – kl. 3a
Bartłomiej Chmielnicki – kl. 1a
Aniela Pieczewska– kl. 1a
Ignacy Pieczewski – kl. 3a
Jakub Bartnik - kl. 3a
Bartosz Kopacz - kl.1a
Adam Gołaszewski – kl. 1a
Maxymilian Mariani – kl. 2a
Nasi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom gry, osiągając liczne wartościowe wyniki indywidualne. Szczególne gratulacje kierujemy do Alicji Murawskiej z klasy 1a, która zdobyła I miejsce w kategorii dziewcząt klas pierwszych w klasyfikacji warszawskiej projektu „Wars i Sawa grają w szachy”. Dodatkowo Alicja zajęła IV miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej w swojej kategorii wiekowej, co jest ogromnym sukcesem i powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Bardzo dobre wyniki wszystkich naszych reprezentantów przełożyły się również na sukces drużynowy. Nasza szkoła zajęła 11. miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 90 szkół z całej Polski, które uczestniczyły w turnieju finałowym.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, sportowej postawy oraz godnego reprezentowania naszej szkoły.
Brawo dla całej reprezentacji naszej szkoły! ♟️🏆